Doğalgaz Tesisat İşçiliği

Administrator tarafından yazıldı on .

DOĞALGAZ TESİSATI

Doğalgaz tesisatı konusunda kaliteli hizmeti bulacağınız adrestesiniz.
İlkbilsa tesisat Isı Doğalgaz Hizmetlerinde size en iyi işçiliği,
en uygun fiyatı ve ürünlerde sağlamlığı ön planda tutuyor.
2000 li yılından bu yana hemen hemen her evde ısı sistemi olarak doğalgaz seçilmiştir.
Çünkü hem ekonomik hem de pratik bir sistemidir.
Bu pratik sistemi sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için doğalgaz tesisatı kuruluşu zor ve tecrübe gerektiren bir tesisattır.
İşte bu doğalgaz tesisatının kuruluşunu İGDAŞ tarafından yetkilendirilmiş olan elemanlarımız sayesinde
kısa bir sürede montaj imaknı sağlıyoruz. Doğalgaz tesisatı'nda dikkatsiz yapılan uygulamalar ileride
büyük sorunlara yol açabilir.
Bu nedenle evlerinize veya iş yerlerinize doğalgaz tesisatı döşetirken,
çalıştığınız fimanın geçmişine ve uzman kadroya bakınız.

KALİTELİ VE UYGUN FİYATLI DOĞALGAZ TESİSATI

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

Daire kapılarında bırakılmış olan vanalardan itibaren ocak ve yakıcı cihazlar için yapılan tesisatların geçiş güzergahları belirlenip duvar geçiş yerleri delinmektedir. Daha sonradan kelepçeleri duvara sabitlenerek ölçüleri alınıp çelik borular kesilip dişleri açılır ve montajlıma işlemi yapılır. Ocak ve yakıcılığı bulunan cihazlar vana ve makaronlu Flex’lerinin montaj laması yapılmaktadır. Açılmakta olan duvar geçişlerinin alçıyla kapatılması sayaç bağlantı noktalarında bulunan test nipeli yardımıyla “U” manometreleri sayesinde test yapılır ve İgdaş randevusuna kadar beklenir.
Gaz açılmalarına engel olarak görülen sebepler:

  • Ocakların bulunduğu mekanda havalandırma menfezlerinin bulunmaması
  • Cihazların kurulumunun hatalı yapılması
  • Baca çıkışının hava alanına bakmaması
  • Ocak vanalarının ateşe yakın bulunması
  • Yakıcı cihazların vanasına ulaşılmaz olması
  • Projelerde bulunan hataların olması

DOĞALGAZ PROJELERİ

Yapılı veya yapılmış olan tesisatların projelendirilmesi daire, bina, imalat ve ticarethanelerin değişik ve farklı şekilde olanları vardır.

Daire içinde,
Öncelikle daire içinde ve merdivenleri sahalığında olan mimarisi çizilerek daha sonra da yapılmış veya yapılmakta olan doğalgaz tesisatlarının mimari projeleri üzerine kuş bakışı şeklinde yerleştirilir. Daha sonra boru çelik tesisatları izometrik olarak ve çaplarının metrajları ve yükselişlerinin düşüş sistemleri belirtilerek çizilmektedir. Binalarda kaç daire olduğunu, ne kadar kat olduğunun ve adres abone bilgilerinin kapak bilgileri doldurularak igdaş’a onayı sunulur.

BİNA ANA KOLON TESİSATI

İgdas tarafından bırakılmıs olan servis kutuları itibari ile bina ad kullanılacak olan cihazların toplam tüketim bilgilerinin hesapları yapılarak boru bilgileri çıkarılır ve projeler hazırlanıp Yapılmakta olan kaynaklı kolon tesisatları imalatı için kat betonları karot ile açılıp kaynaklanarak tesisatı sabitlemek için konsolluma ve kelepçeleme sistemi ile kurulur Kaynaklama imalatı tamamlanıp proje işlemleri yürütülmektedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF

Müşterilerin keşif talepleri telefon ile alınabilmekte ve randevu verilmektedir. Randevu günleri gidilip müşterilerin istekleri alınmaktadır. İsteklerin doğrultusunda keşif işlemine başlanır.

Kat kaloriferi

Dairelerin m/2’rine göre radyatör metrajlarını belirtir. Radyatörlerin montajlıma yerlerini tespit eder. Yakıcı cihazların (kazan ya da kombi) yerleri belirtilir. Yakıcı cihazlar ve radyatörlerin boruluma güzergahları tespitlenir. Yapıma hazır olan boruların tesisat sistemi delinecek duvarları ile kazılacak zeminleri anlatılmaktadır Yapılacak durumdaki sistemlerin fiyat listesi hazırlanıp müşterilere bilgilendirme verilmektedir. Yapılan keşifler ile ücretlendirme bilgileri ile keşif sona erer.